צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    איזון משאבים

מהו איזון משאבים?
בעת גירושין, נדרשים בני הזוג בחלוקת הרכוש שהצטבר לשניהם במהלך נישואיהם. לרוב נחלק הרכוש בחלקים שווים בין שניהם ללא קשר על מי רשום הרכוש. רכוש משותף הנו כל הנכסים של בני הזוג, לרבות בית, מכוניות, חסכונות משותפים ואף נכסי קריירה שונים, לדוגמא, קרן השתלמות, קופת גמל, פיצויי פיטורין ועוד. כאשר לאחד מבני הזוג יש חברה או עסק, נמצאים גם הם בגדר רכוש משותף.

אם הרכוש של אחד מבני הזוג היה שייך לו עוד בטרם נישא, הוא אינו נתון לחלוקה ביניהם. כמו כן, ירושות ומתנות שהתקבלו במהלך הנישואין, גם הן לא נכנסות לקטגוריית הרכוש המשותף. למעט מקרים בהם ניתן להוכיח באופן חד משמעי שקיימת כוונת שיתוף בנכסים שהיו שייכים לאחד מבני הזוג לפני הנישואין וכן במתנות או ירושות, או אז יחול שיתוף גם על נכסים אלו.

במהלך הנישואין הצטברו לא רק זכויות. כאשר מדובר בחובות שהצטברו – מדובר בחובות משותפים, אלא אם מדובר בחובות, אשר באופן ברור לא ניתן לשייכם לשני בני הזוג והמשפחה, כמו למשל: הימורים, פשיעה, בגידות ועוד.
תהליך חלוקת הרכוש

"איזון משאבים" מתבצע, כאשר באים לחלק את הרכוש שנצבר במהלך הנישואין, וכלל הרכוש רשום על שם אחד מבני הזוג. על פי חוק יחסי ממון, ניתן לערוך איזון משאבים רק בזמן פקיעת הנישואין עקב גירושין או מות אחד מבני הזוג.
יש לקחת בחשבון שעל זוגות שנישאו לפני האחד בינואר 1974, חוק יחסי ממון אינו תקף. ביכולתם לחלק את הרכוש המשותף גם טרם פקיעת הנישואין. כמו כן, יכול הזוג להגיש תביעה לחלוקת הרכוש בכל עת.

רכוש אשר רשום על שם שני בני הזוג, כמו בית משותף, רכב או חברה, ששני בני הזוג מחזיקים במניותיה, ניתן לחלק בכל עת ללא קשר לפקיעת הנישואין, בהסכמה או באמצעות הגשת תביעה לפירוק שותפות בנכסים. יש לזכור כי הסמכות לדון בענייני חלוקת רכוש ניתנת לבית המשפט לענייני משפחה, אך גם לבית הדין הרבני, באם הוגשה תביעה לשם לפני שהוגשה תביעה לבית המשפט לענייני משפחה.

משרד עורכי דין גבע עומד לשירותכם ונותן מענה מקצועי בכל התחומים הנוגעים לגירושין: מזונות אישה, מזונות ילדים, הסדרי האחריות ההורית (משמורת ילדים), הסדרי השהות של הילדים עם הוריהם (הסדרי ראיה), איזון המשאבים בין בני הזוג וכו'. המשרד מלווה באופן אישי כל לקוח ודואג למתן מענה מידי לכל שאלה והתייעצות. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים

מוזמנים לקרוא בנוסף:
הסכם ממון
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם