צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    דיני ירושה צוואות ירושות ועזבונות

אחד הרגעים הרגישים ביותר ביחסים בין בני המשפחה, הוא פתיחת הצוואה ולראות כיצד מחולק העיזבון, כשכאב אבדנו של המנוח עדיין לא הוקל. כשהמנוח משאיר אחריו צוואה, בית המשפט יכול לקיים את הצוואה כלשונה, אם לא מוגשת התנגדות.  

אך מה קורה כאשר צוואה לא נכתבה, או שחל שינוי במצב המשפחתי של המנוח ממש טרם לכתו מן העולם? מה אומרים דיני ירושה צוואות ירושות ועזבונות במקרים כאלו? בני זוג רבים בוחרים לערוך צוואה הדדית וחותמים על כך שהראשון שיסתלק מהעולם יוריש לצד השני את כל רכושו וכספו. אולם אם בני הזוג מתגרשים או מחליטים לשנות את הצוואה מסיבות אחרות על בני הזוג לקבל מהצד השני הסכם לביטול הצוואה. על פי דיני ירושה וצוואה בישראל ניתן להגיש ביטול שכזה רק אם שני בני הזוג בחיים. אם אחד מבני הזוג לא בחיים, ניתן לבצע את השינוי כל עוד העיזבון לא חולק ומי שאמור ליהנות מהצוואה, עדיין לא קיבל אותו.

 

על פי דיני ירושה צוואות ירושות ועזבונות בישראל, במקרה שלא נכתבה צוואה על ידי המנוח, היורשים מחולקים לשלוש רמות, שהם על פי הדין בני משפחתו של היורש, מי שהיה בן זוגו ובסדר יורד צאצאיו, הוריו והורי הוריו. זה רק נשמע מסובך, אבל לא ממש. הנה בקצרה שלוש רמות הירושה:

 

ברמה הראשונה כלולים ילדיו של המוריש וצאצאיהם, כלומר נכדיו. הירושה תתחלק שווה בשווה בין הילדים, ואם אחד מהם נפטר, חלקו של הילד יעבור לצאצאיו, כלומר נכדיו של המנוח מהילד הזה. ברמה השנייה, אליה עוברים כשאין למוריש ילדים או נכדים, כלולים הוריו של המוריש וצאצאיהם, כלומר אחיו ואחיותיו של המוריש. גם במקרה זה החלוקה היא שווה. אם הוריו של המוריש אינם בין החיים, הסכום יחולק בין אחיו ואם אחד מהם אינו בין החיים - הסכום יועבר לאחייניו. ברמה השלישית, אליה עוברים אם גם ברמה השנייה אין למי להוריש את הכסף, כלולים סביו וסבותיו של המנוח וצאצאיהם, כמובן גם כאן בחלוקה שווה. אם הם אינם בין החיים, הכסף יחולק לדודיו של המנוח.

 

אם אתם רוצים לדעת עוד דיני ירושה צוואות ירושות ועזבונות, אל תהססו לפנות למשרד עורכי דין אילן גבע. נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון, לענות לכם על כל שאלה ולהציע לכם עזרה בכל תחום ובכל עניין שקשור לנושא ולהעניק לכם את כל הכלים המקצועיים והאנושיים העומדים לרשותנו תוך הבנה עמוקה של דיני ירושה וצוואה, כדי שרצונכם והאינטרסים שלכם ימולאו בלי שום מקום לטעויות.

מוזמנים לקרוא בנוסף
עורכי דין צוואות

 
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם