גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

דיני צוואות וירושות

למה כדי לפנות לעורכי דין ירושה לכתיבת הצוואה?

בעוד שבעבר רוב האנשים לא היו כותבים צוואות מראש, כיום כתיבת צוואות וירושות נעשית על ידי עורכי דין לירושה. עניין זה הפך להיות דבר שהוא מאוד נפוץ. בעבר וגם כיום למי שלא בוחר לכתוב צוואה, לאחר שאדם נפטר עוברים נכסי אותו אדם ליורשיו על פי דין, כפי שקבוע דיני צוואות וירושות. יחד עם זאת, אם אדם מעוניין בכתיבת צוואתו יש לכך מספר כללים שמבלי עמידה בהם לצוואה לא יהא תוקף. בצוואה שאדם כותב הוא יכול לבחור ולהחליט בזמן הקודם למותו, למי להוריש את נכסיו. כידוע, היום לכל תחום צריך עורך דין מומחה, במיוחד שדיני הצוואות והירושות מסובכים כל כך, פנה עוד היום למשרד עו״ד צוואות וירושות, משרד עורכי דין אילן גבע, וקבע פגישה בנושא.

מהי צוואה?

צוואה היא בעצם מסמך משפטי שאדם עורך לפני מותו, כאשר במסמך עצמו הוא קובע מי יקבל את הרכוש שלו ואת נכסיו. הבחירה לכתוב את הצוואה היא בידי האדם, אין חובה לערוך צוואה, אולם יחד עם זאת, עריכת הצוואה מקלה על היורשים להבין את רצון המת לגבי נכסיו ורכושו. בעיקרון נוסח הצוואה יכול להיות על פי רצונותיו של כותב הצוואה, אולם חשוב ביותר שהצוואה תהיה מסמך מובן וברור, שאם לא כן, תהיה אפשרות לקבל פרשנות שונה לגבי הכתוב בה. חשוב לציין, דיני ירושה וצוואה עשויים לבצע פרשנות לצוואה, ועל כן הכתוב חייב להיות ברור, אך במידה וניתן לפרש את הצוואה במספר דרכים, והדבר יעמוד בפני בית המשפט, הוא יעדיף ליתן פירוש המקיים את הצוואה ולא פירוש אשר מבטל אותה, וזאת על פי דיני הירושה והצוואה. כדי לכתוב צוואה שלא תשתמע למספר פנים, פנה עוד היום למשרד עורכי דין אילן גבע, ותצא עם צוואה שמתאימה לרצונות שלך.

ארבעת הדרכים לכתיבת צוואה

על מנת שלצוואה וירושה יהא תוקף משפטי מחייב, היא צריכה להיכתב באחת מארבעת הדרכים הבאות: צוואה בפני עדים, צוואה בכתב ידו של המוריש, צוואה בעל פה וצוואה הנעשית על ידי גורם רשמי כמו לדוגמא: נוטריון.

אם הנך במצב בו ברצונך לכתוב צוואה וירושה ושתדע שיקיימו בדיוק את הרצונות שלך, קיימים המון עורכי דין ירושה. פנה עוד היום אלינו, משרד עורכי דין אילן גבע, המתמחה בדיני צוואות וירושות, ומתמקצע בכתיבת צוואות וירושות על פי הדין המקומי.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי