צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה


בחודש יולי 2017, נכנס לתוקפו החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה. חוק זה שינה את סדרי הדין בעולם המשפט הישראלי בתחום הגירושין.

על פי סעיף 3 לחוק, אשר חוקק במטרה לייעל את הליך הגירושין ולהקל על בני הזוג המתגרשים, נקבע כי חובה על צד המעוניין להתחיל בהליך גירושין להגיש תחילה בקשה להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה, ובמילים פשוטות, בקשה לגישור לגירושין בחסות בית המשפט.

ההליך כולל עד ארבעה פגישות מהו"ת (גישור) המתקיימות במחלקה לסיוע משפטי שליד בית המשפט לענייני משפחה (או בית הדין הרבני האזורי) אליו הוגשה הבקשה להסדר ההתדיינות. אל שלושה מתוך ארבעת הפגישות הללו מותר וכדאי להגיע כאשר הנך מיוצג ע"י עורך דין לענייני משפחה.

רק לאחר שהצדדים מיצו את הליך הגישור הזה, וככל שהצדדים לא הגיעו להסכמות במסגרת ההליך להסדר ההתדיינות, רשאי הצד אשר ביקש את קיומו של הליך להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה להגיש ראשון את כתבי התביעה השונים בגירושין, ורק אם הוא לא הגיש את כתבי טענותיו במסגרת הזמן הקבוע בחוק, יש גם לצד השני זכות להגיש את כתבי טענותיו.

משרד עו"ד אילן גבע, מלווה באופן צמוד את לקוחותיו בהליך של הסדר התדיינות, תוך מתן ייעוץ בכל שלבי ההליך החל מהגשת הבקשה להסדר ההתדיינות, דרך הכנת הלקוח לפגישות וייצוגו ב במהלך הגישור בפגישות אליהן מותר להגיע בליווי עו"ד, הכנתם והגשתם של בקשות ביניים דחופות וכלה בהכנתו של הסכם גירושין, ככול והצדדים הגיעו להסכמות.

מוזמנים לקרוא בנוסף
דיני משפחה עורך דין
 
 
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם