גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

הסדרת מעמד להורה קשיש ובודד

הסדרת מעמד להורה קשיש ובודד

במדינת ישראל רבים הם התושבים אשר יש להם משפחה בחו"ל. במקרים רבים מדובר בהורה, אב או אם, שנשארו לבדם בחו"ל.

כאשר מדובר בהורה יהודי אין בעיה להביא אותו לארץ מכוח חוק השבות, והוא יכול גם לקבל אזרחות פה החל מהיום הראשון שהוא מגיע לישראל.

אך מה קורה כשההורה אינו יהודי ובכל זאת אנחנו מעוניינים להביאו לארץ לחיות אתנו? לשם כך קיים "נוהל הורה קשיש", בעזרתו ניתן לקבל מעמד של תושב קבע ואפילו אזרחות, עבור הורה קשיש שאינו יהודי, במדינת ישראל.

נוהל הסדרת מעמד להורה קשיש ובודד

סעיף 1 לחוק הכניסה לישראל קובע כי אדם שהוא לא אזרח ישראלי ואינו יהודי אשר יכול לקבל אשרת עולה מכוח חוק השבות, יוכל להיכנס לישראל ולשהות בה בכפוף לקבלת אשרה לתקופה מוגבלת שלאחריה עליו לעזוב את המדינה.

נוהל מספר 5.2.0033 של משרד הפנים, או בשמו המלא "נוהל הטיפול בבקשות למעמד בישראל להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי" נולד על מנת לאפשר שהיית קבע של הורה קשיש שאינו יהודי בישראל, כלומר לתת לו מעמד של תושב קבע.

הנוהל קובע כי אב בגיל 64, או אם בגיל 62 שנים, שאין להם ילדים נוספים החיים ואשר אין לו או לה בן או בת זוג החיים עמם, יוכלו לקבל בישראל מעמד של תושב קבע, ובכך להסדיר למעשה את מעמדם במדינת ישראל כחוק, זאת היה וגילם כאמור לעיל ואין להם ילדים נוספים ו/או בן/ת זו החיים עמם.

מטרת הנוהל היא לאפשר לאזרחים ישראלים אשר להם הורים מבוגרים המתגוררים בגפם בו"ל, להביא את הוריהם לארץ ולסייע להם לחיות את שארית חייהם ליד ילדיהם ונכדיהם.

למה כדי לפנות לע"ד להסדרת מעמד להורה קשיש?

הניסיון מלמד כי למרות הנוהל, נציגי משרד הפנים מערימים קשיים רבים על המבקשים להביא את הוריהם, תוך שהם מקפידים הקפדה יתרה על מילוי הדרישות בנוהל, ולפיכך רצוי לשכור את שירותי משרד עו"ד שיש לו ניסיון בטיפול בהגשת בקשות לאשרה, ובייצוג משפטי ככל הנדרש על מנת לערער על החלטות משרד הפנים (במקרה של סירוב).

היה ומשרד הפנים אישר קבלת אשרת שהייה בישראל, ההורה יקבל אשרה מסוג "ב\2" למשך שנה, ולאחר מכן ניתן יהיה להאריך את הרישיון לתקופה של 27 חודשים, עד שבסופו של ההליך יוענק להורה מעמד של תושב "קבע" בישראל.

למשרדנו ניסיון רב והצלחות רבות בטיפול והתמודדות עם הבעיות השונות העולות במהלך הטיפול בהסדרת מעמדם של הורים קשישים, למשרד עו"ד דוד אנג'ל הצלחות גדולות בתחום, הן בעבודה מול משרד הפנים והן בבתי המשפט השונים.

משרד עו"ד אילן גבע יעניק לכם ליווי צמוד וייצוג מול משרד האוכלוסין וההגירה ומול בתי המשפט עד לקבלת אשרת קבע להוריכם הקשישים המתגוררים כרגע בחו"ל ומעוניינים להגיע ולהתגורר עמכם פה.

לקריאה נוספת "הסדרת מעמד לבן זוג זר בישראל"

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי