גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

הסדרת מעמד לילד של בן זוג אזרח זר

הסדרת מעמד לילד של בן זוג אזרח זר

מהיכן באה השאלה הסדרת מעמד לילד של בן זוג אזרח זר? בעידן האינטרנט, העולם הפך כפר גלובלי וכך מתרבים המקרים של ישראלים הנישאים או חיים כידועים בציבור עם בני זוג שהם אזרחים זרים. עניין נוסף התורם להתרחבות התופעה הוא העסקתם של אלפי עובדים זרים בישראל בתחומי החקלאות, הבנייה והסיעוד. למרות שחוק האזרחות מאפשר קבלת אזרחות למי שנשואים לישראלים, או חיים עם ישראלים כידועים בציבור, לא פעם נתקלים זוגות בקשיים שמציב בפניהם משרד הפנים בדרך להסדרת מעמדו של בן הזוג שהינו אזרח זר. המצב מורכב עוד יותר כאשר לבן הזוג ילד מנישואים קודמים, כמו גם ילד מחוץ לנישואין. לפניכם סקירת האפשרויות העומדות בפני מי שמעוניינים לחיות בישראל עם בני זוג שאינם יהודים, אינם בעלי אזרחות ישראלים ולהם ילדים קטינים שיחיו עימם.

הסדרת מעמד הקטין בד בבד עם הסדרת מעמד ההורה

כאמור, קבלת אזרחות לבן זוג אזרח זר אפשרית מכוח חוק האזרחות. מבחינה פרוצדורלית מדובר בהליך שאורך כארבע שנים ועד שיסתיים יש צורך לקבל אשרת שהייה מתאימה. ההליך שונה במקצת בין בני זוג נשואים ובין ידועים בציבור (העשויים להיות בני זוג מאותו מין). כאשר לבן הזוג עבורו פועלים להשיג אזרחות יש ילד או ילדים קטינים שגם עבורם נדרשת הסדרת מעמד יש לכלול את הטיפול בעניינם במסגרת ההליך המנוהל להסדרת מעמדו של בן הזוג.

כך למשל אל הבקשה המוגשת למשרד הפנים יש לצרף מסמך המעיד על הסכמת ההורה השני (כגון מסמך נוטריוני המעיד שהמשמורת מוענקת בלעדית להורה שמבקש לחיות עם הקטין בישראל). עוד יש לצרף תעודת לידה, עבור קטינים שהם מעל גיל 15 נדרשת הוכחה שמזה שנתיים לפחות הקטין נמצא בחזקת ההורה המבקש לחיות עימו בישראל, ועוד.

נישואין מקלים על הסדרת מעמד הקטין

חשוב לציין שככל שהדבר נוגע להסדרת מעמדו של ילד של בנ זוג אזרח זר מצבם של בני זוג נשואים הוא פשוט יותר מזה של מי שבוחרים לחיות יחד כידועים בציבור. לכן, אם לבן הזוג יש ילד קטין שיחיה עמכם בישראל מומלץ מאוד לקיים, במדינה אחרת המאפשרת זאת (קפריסין למשל), הליך נישואים אזרחי כך שתהיה בידיכם תעודת נישואין שניתן יהיה לצרף לבקשה שתוגש למשרד הפנים.

כדי להשיג את המטרה בצורה המהירה ביותר וללא סיבוכים מיותרים יש למסור את הטיפול בנושא הסדרת מעמד של בן זוג אזרח זר וילד של בן זוג כזה לידי עורך דין המתמחה בתחום. למשרדנו רקורד של עשרות לקוחות מרוצים, הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה הנוגעת להסדרת מעמד של בני זוג שהם אזרחים זרים וילדים קטינים שלהם, נשמח לייעץ, לחלוק עמכם מן הידע והניסיון הרב שצברנו ובמידת הצורך לספק גם לכם ליווי משפטי מן הרמה הגבוהה ביותר.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי