גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

הסדר מעמד לבני משפחה עם אזרחות זרה

הסדרת מעמד לבני משפחה זרים

מלבד בעלי אזרחות ישראלית יכולים לשהות בארץ מי שהוענקה להם אחת מארבע סוגים של אשרות שהייה, אלו הן אשרת מעבר – המוגבלת לחמישה ימים, אשרת ביקור – זו שניתנת לתיירים ומוגבלת לשלושה חודשים, אשרה לישיבה ארעית בישראל – מוגבלת לשלוש שנים, ואשרה לישיבת קבע – ללא הגבלת זמן. חשוב מאוד להבין ששהייה בארץ ללא אשרה היא עבירה פלילית שעונש מאסר בצידה, לכן הדרך להסדרת מעמד של בני משפחה זרים עוברת דרך השגת אשרת שהייה המאפשרת את הזמן הדרוש למציאת הפתרון המתאים וניהול ההליך להשגת אזרחות או לפחות אשרה לישיבת קבע.

לפניכם, תיאור קצר אודות האפשרויות העומדות בפני מי שלהם בני משפחה שאינם יהודים (או שאינם נחשבים כאלה לפי חוק השבות) ומעוניינים להסדיר מעמדם ולאפשר להם לחיות עימם בישראל.

חמישה מסלולים להסדרת מעמד

בישראל, ישנן חמש דרכים להסדיר מעמד כך שתתאפשר ישיבת קבע ובחלק מהמקרים גם קבלת אזרחות. אלו הן הסדרת מעמד מכוח חוק השבות, מכוח חוק האזרחות, מכוח נישואין או זוגיות עם אזרח ישראלי, הסדרת מעמד במקרים הומניטריים ורישיון העסקה ארוך טווח לעובד זר.

ככל שהדבר נוגע להסדרת מעמד לבני משפחה שאינם יהודים, אם מתקיימים התנאים הדרושים, המסלול היעיל ביותר הוא קבלת אזרחות ישראלית מכוח חוק השבות.

חוק השבות מעניק זכות עלייה לישראל לבני משפחתם של יהודים

חוק השבות נחשב לאחד מחוקי היסוד של מדינת ישראל מכיוון שהוא משרת את העיקרון בבסיס קיומה של המדינה כבית לעם היהודי. חוק השבות מתיר ומקל על יהודים לעלות ארצה. הסדרת מעמד מכוח חוק השבות נחשבת "דרך המלך" להשגת אזרחות ישראלית. ככל שהדבר נוגע להסדרת מעמדם של בני משפחה זרים חשוב לדעת שחוק השבות מאפשר עלייה לא רק ליהודים (כהגדרתם בחוק), אלא גם לבני משפחתם, העשויים להיות ילד, נכד, בן זוג, או בן זוג של ילד או נכד. הסדרת מעמד לבני משפחה זרים מכוח חוק השבות אינו אפשרי אם מדובר בקרבה משפחתית אחרת, אחים למחצה למשל. ברבות השנים, במיוחד מאז בוצע, בשנת 1970, תיקון לחוק השבות המקנה זכות עליה לבני משפחתם של יהודים, עלו לישראל כבני משפחה של יהודים מאות אלפי בני אדם שאינם יהודים לפי ההלכה.

ישנם מקרים בהם המצב המשפטי מורכב, כך למשל אצל בני משפחה שהיו יהודים אך המירו את דתם, יהודים משיחיים, מי שעוסקים בפעילות דתית העומדת בסתירה למטרת חוק השבות ועוד.

הסדרת מעמד לבני משפחה זרים דורשת טיפול מקצועי של עורך דין בעל ניסיון מוכח בתחום. למשרדנו רקורד של עשרות לקוחות מרוצים, הנכם מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לייעץ, לספק מידע מהימן ובמידת הצורך להעניק גם לכם ליווי משפטי איכותי ומסור עד להשגת הפתרון המתאים ביותר במקרה שלכם.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי