צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    הסכם ירושה

הסכם ירושה אמור להיות דבר פשוט, במקרים רבים בני הזוג קובעים כי הם מורישים את כל רכושם זה לזו, ובמקרה שהאחד מת, השני מוריש בצוואתו את רכושו לילדיו ולנכדיו בחלוקה שווה פחות או יותר. אולם לפעמים אח אחד מקבל סכום כסף מסוים שלא משתווה ערך הדירה שירשה אחותו, ואז מתגלגלים הדברים לפתחו של בית המשפט.

 

אך לפעמים כלל לא מדובר בכך. לפי דיני משפחה וירושה, היורשים יכולים לערוך לאחר מותו של המנוח וחלוקת העיזבון על פי הצוואה הסכם ירושה ביניהם, עם חלוקה אחרת של הרכוש ממה שנכתב בצוואה.

ואם כבר הזכרנו דירה, זו אכן אחת הסיבות להגעה להסכם ירושה בין יורשיו של המנוח לשינוי חלוקת העיזבון בעיקר לצורכי חישובי מס. חשוב לציין כי קבלת דירה בירושה אינה עסקת מכירת מקרקעין, ולכן אינה חייבת במס מכיוון שבישראל אין מס עיזבון. אולם מהו הדין במקרה שהיורש מעוניין לממש את הנכס ולמכור את הדירה, או שמדובר במספר יורשים שמעוניינים לקבל כסף ולחלוק בו?

 

בחוק הישראלי קיימים כמה פטורים ממס, בהם פטור דירה בירושה. לאור מורכבות העניין וחוסר הידע של רוב היורשים בדיני משפחה הירושה, מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום


אם אתם רוצים לדעת עוד על הסכם ירושה והנושאים הקשורים לכך, אל תהססו לפנות לעו"ד אילן גבע. נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון, לענות לכם על כל שאלה ולהציע לכם עזרה בכל תחום ובכל עניין שקשור לנושא ולהעניק לכם את כל הכלים המקצועיים והאנושיים העומדים לרשותנו תוך הבנה עמוקה של נושא זה, על מנת שרצונכם והאינטרסים שלכם ימולאו בלי שום מקום לטעויות.

מוזמנים לקרוא בנוסף
עורכי דין צוואות

דיני משפחה וירושה הם מהנושאים היותר רגישים בעולם המשפט. כשבני המשפחה עדיין אבלים על לכתו של המנוח מגיע שלב פתיחת הצוואה וחלוקת העיזבון על פי הסכם ירושה, ולעתים נכונו לבני המשפחה הפתעות לא נעימות, כמו למשל קבלת נתח זעיר מהירושה, העדפת בן משפחה מסוים על פני אחר, ואף נישול מלא מהירושה. הדבר גורר פעמים רבות ריבים מרים בין בני משפחה שהופכים את אולם בית המשפט לזירת התגוששות על מנת לשכנע את השופט לפעול בניגוד לכתוב בצוואה, מנימוקים שונים. בין אם הטענות מוצדקות או לא, לא נעים לראות בני משפחה פורשים את הפרטים הקטנים והאישיים ביותר בציבור.

 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם