גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

ידועים בציבור

אחת השאלות שלא מעט זוגות אשר עומדים להתחתן וכן ידועים בציבור שואלים את עצמם היא, האם לעשות הסכם ממון, האם להניח את העניין הזה ביניהם לפני שנכנסים לקשר, האם זה יכול להרוס את הרומנטיקה שביניהם.

עבור זוגות לפני נישואים וידועים בציבור הסכם ממון יכול להיות דבר מאוד בעייתי, הרי אף אחד לא רוצה להתחיל את הקשר עם הצד השני, כשהשאלה הכספית מרחפת ביניהם, וישנה טענה כיצד יחלקו את הרכוש ואת הכסף המשותף במקרה של פרידה. הרי אף זוג לא רוצה לחשוב בתחילת הדרך המשותפת על סופה. אך, כל עורך דין למשפחה ידע לספר, שזו הדרך הטובה והנכונה, במובנים רבים, לשמור על קשר בריא ובמקרה הצורך, גם לפרק אותו בצורה בריאה.

מהו הסכם ממון ידועים בציבור?

הסכם ממון, כידוע, הוא הסכם שקובע כיצד בני זוג יחלקו את רכושם, נכסיהם וכספם במידה וייפרדו. בדרך כלל הסכם כזה נעשה בין שני אנשים שמגיעים לקשר כששניהם בעלי ממון רב או במצב לא סימטרי, כלומר שאחד הוא בעל ממון והשני לא. מאחר והחוק שמתייחס לחלוקת ממון קובע חלוקה שוויונית, הרי שאם בני זוג מגיעים לקשר בצורה לא שוויונית מבחינה כלכלית, הרי משתלם לצד שמגיע עם יותר ממון, לבקש הסכם שכזה. כך הוא יצא עם מה שהוא נכנס איתו. בדרך כלל ההסכם יכלול גם סעיף פיצויים גדול מאוד לצד השני.

עבור ידועים בציבור הסכם ממון הוא עניין הרבה יותר מהותי, מאחר וחוקי הגירושים לא חלים עליהם, אז גם כל הרעיון של חלוקת רכוש לא בהכרח חלק עליהם. הסכם שכזה מגדיר טוב יותר את הקשר בין השניים מבחינה כלכלית. במקרה הזה, הרבה יותר פשוט ונכון, מבחינה רגשית ומעשית, לדרוש ולחתום על הסכם שכזה.

מתי יכולים לבטל הסכם ממון?

חשוב לומר, גם אחרי הסכם ממון, הרי שעל עורך דין למשפחה צריך ליידע את בני הזוג, שאם ההסכם איננו הוגן, יכול בית המשפט לבטל אותו. כלומר, אם נקבע שההסכם מפלה צד אחד וגורם לו נזק משמעותי, יכול בית המשפט לקבוע שהסכם אינו חוקי.

לסיום, אם אתם מחפשים עורך דין לדיני משפחה במרכז שמתמחה בהסכמי ממון, זה הזמן לפנות אלינו. עו"ד אילן גבע ישמח לעמוד לרשותכם, יענה על כל שאלה ויעזור לכם בכל עניין. אצלנו תוכלו לסכם על הסכמי ממון, לחתום עליהם וכן נשמח לייצג אתכם בכל תהליך משפטי נלווה.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי