גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

הסכם ממון

הסכם ממון הינו חוזה בין בני הזוג המעגן בצורה מסודרת וברורה את כל הנושאים הכספיים וניהול חייהם המשותפים.

למה צריך לעשות הסכם ממון?

ידוע כי נכון להכין הסכם ממון כשהיחסים הם טובים ומכבדים. הסכם ממון הנו חוזה בין בני הזוג המעגן בצורה מסודרת וברורה את כל הנושאים הכספיים וניהול חייהם המשותפים. הסכם זה כולל בין היתר, את נושא חינוך הילדים, הוצאות, מזונות ומשמורת ילדים, חלוקת הרכוש במקרי פרידה ועוד. למעשה, כל מה שעלול בעתיד לעמוד לרועץ, נכנס ונכתב בחוזה. כך במקרה של פרידה, תנאי המצב החדש לאחר הגירושין ידועים מראש ומעוגנים בתוקף משפטי. הסכם ממון וודאי והוגן שעצם הכנתו בזמן טוב, תורם לחיי זוגיות ונישואים בריאים, יציבים, ונטול דאגות וחששות מאינטרסים.

ההסכם מאלץ את שני בני הזוג לשאת ולתת על תנאי ההסכם ותוכנו. דווקא בשלב הזה כשהקשר הוא טוב וחזק, נדרשת זהירות ורגישות רבה משני הצדדים. לכן, מומלץ מאד להיעזר בעורך דין משפחה שמבין ובעל ניסיון במו"מ מסוג זה. על מנת שלא ייווצרו תסכולים או כעסים העלולים לפגוע בקשר, חייבים לזכור כי המטרה של הסכם ממון היא לחזק את הקשר ולבסס אותו, כדי שהחיים המשותפים יהיו בריאים ויציבים יותר. ברגע שהמו"מ מתנהל ברגישות מספקת, בני הזוג מבינים את חשיבותו של הסכם הממון, כאשר בסופו של תהליך, הוא נחתם לשביעות רצונם.

נוסח וכתובת הסכם ממון

קשיים ואי הסכמות מתעוררים לא פעם בתהליך כתיבת הסכם ממון. אל לכם להתייאש ולהילחץ, אנחנו ממליצים להיעזר במגשר אשר יציע לבני הזוג פתרונות שהם לא חשבו עליהם כדי להגיע לחתימה לשביעות רצונם.

חשוב לציין כי הסכם ממון אינו מתייחס רק לחלוקת הרכוש. הוא סב סביב נושאים רבים הקשורים לתחזוקה וניהול החיים המשותפים. ההסכם ידון בחינוך הילדים, בהוצאות הבית, בחלוקת תפקידים, וגם במצב של פרידה: חלוקת רכוש, הסדרי ראיה וכיו"ב. כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול ליצור בשלב כזה או אחר, מחלוקת בין הצדדים, יכול להיכנס לתוך ההסכם. לאחר שההסכם נחתם ומוסכם, ובמקרה של נישואין, על בני הזוג לתת לו תוקף של פסק דין בפניה לבית משפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני.

אנחנו במשרד עורכי דין גבע ממליצים להכין הסכם כזה מתוך כבוד ואהבה, ובכך למנוע מחלוקות מיותרות. אנחנו מעניקים תשומת לב לכל לקוח, זמינים לכל שאלה, בקשה, התייעצות, ואף מתן חוות דעת משפטית מקדימה טרם קבלת התיק עצמו, מתוך אמונה והבנה שטיפול אישי וייחודי לכל לקוח ולקוח הינו הכרחי להצלחה משפטית.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי