גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

הפחתת מזונות ילדים מעל גיל 6

הפחתת מזונות ילדים מעל גיל 6, בית המשפט קבע – שני ההורים יישאו בנטל

עד לא מזמן, כאשר זוג התגרש, העול של מזונות הילדים נפל אוטומטית ובאופן בלעדי, על הגבר במשפחה.

זה היה נכון עד יולי 2017, אז, ביהמ"ש העליון קיבל החלטה שחוללה מהפכה בכל הקשור לתשלומי מזונות הילדים וחוקי המשחק שונו – כיום האחריות לתשלום מזונות קטינים מעל לגיל 6 שנים חלה על שני ההורים.

הלכה למעשה, יכולים להיות מקרים בהם הנטל יחולק בין שני בני הזוג ואפילו מקרים בהם האם תשלם מזונות ילדים לאב, וזאת כאשר גובה הכנסותיה של האם גבוה מגובה הכנסותיו של האב ו/או כאשר זמני השהות של הילדים אצל הצדדים הם כאלו שהילדים נמצאים אצל האב יותר מאשר הם נמצאים אצל האם.

כשבית המשפט ניגש לבחון את גובה דמי המזונות, הוא בוחן כמה גורמים.

העיקריים שבהם הם:

  • גילאי הילדים.
  • גובה שכרם של שני ההורים.
  • זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מהצדדים.

פועל יוצא משיקולים אלו, במקרים בהם האם מרוויחה יותר מהאב, וזמני השהות של הילדים אצל ההורים הם שוויוניים או אפילו נוטים לטובת האב יתכנו מצבים בהם האם תשלם לאב מזונות ילדים.

האם תתאפשר חלוקת הנטל מחדש באופן שוויוני יותר?

לאור ההלכה הפסוקה הנ"ל, נשאלת השאלה האם יכולים אבות גרושים אשר התגרשו בעבר והיום נדרשים לשאת ברוב נטל מזונות הילדים בעצמם לפתוח מחדש את הסכם הגירושין ולהשיג חלוקה שווינית יותר של הנטל.

שינוי נסיבות מהותי ובלתי צפוי

על מנת לפתוח מחדש את נושא המזונות, נדרש בעבר מההורה, להוכיח לבית המשפט כי מאז שניתן פסה"ד למזונות, מצבו הכלכלי השתנה לרעה, ואז ורק אז היה בית המשפט מוכן לדון בשאלת שינוי דמי המזונות.

כיום, בעקבות פסיקתה של הלכת בע"מ 919/15, בית המשפט הנמיך את הדרישה לשינוי נסיבות מהותי, ומוכן לפתוח את הדלת לאבות רבים שפסה"ד הקודם למזונות עשה להם עוול, ובבתי המשפט לענייני משפחה כבר ניתנים פסקי דין המחלקים את נטל המזונות באופו שוויוני יותר מבעבר.

לכן, אין תשובה חד משמעית לשאלה אם ניתן להשיג הפחתת מזונות ילדים מעל גיל 6. יש לבחון כל מקרה לגופו ולנקוט בדרך הפעולה המתאימה ביותר לנסיבות, כזו שתשיג תוצאה מיטבית מהר ככל שניתן. חשוב מאוד לפנות אל עורך דין לענייני משפחה אשר לו ניסיון מוכח בטיפול במקרים דומים לשלכם.

למשרדנו ניסיון רב ומוכח בטיפול בתיקי גירושין. ומאז בית המשפט העליון שינה את ההלכה הנוהגת וקבע כי אחריות שני ההורים למזונות הקטינים מעל גיל 6 שווה, משרדנו הגיש כמה וכמה תביעות להפחתת מזונות בהצלחות לא מבוטלות. באמתחתנו, ניסיון רב שבכוחו להבטיח השגת התוצאה הטובה ביותר עבורכם. הנכם מוזמנים לפנות אלינו בכל עניין הקשור בגירושין, כולל בירור האפשרות להשיג הפחתת מזונות ילדים.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי