גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חלוקת רכוש בגירושין

דיני גירושין בישראל

דיני גירושין בכלל ובפרט בישראל, הם גדושים בפרטים ומאוד מסובכים, אפשר למצוא לכך הסברים שונים, החל מהעובדה שמדובר בדינים שמתעסקים בזוגות עצמם אך גם בילדיהם, הם מתעסקים בכל עולמו של התא המשפחתי, החל משאלות כמו חלוקת רכוש בגירושין, תשלום מזונות, משמרות, ועוד. בישראל דינים אלו הרבה יותר מפורטים ומסובכים גם בגלל שהם יכולים להתבצע הן בהליך אזרחי דרך בית המשפט לענייני משפחה וגם דרך בית הדין הרבני, שם גם מקבלים בסופו של דבר את הגט (בשני המקרים).

חלוקת רכוש בגירושין

הנושא של חלוקת רכוש בגירושין עבר גם שינוי בשנות השבעים, עד אז היה נהוג החוק של איזון משאבים, לפיו הרכוש שנצבר במהלך הגירושין הוא זה שחולק בין הצדדים. לאחר חקיקת חוק יחסי ממון נקבע, שכל הרכוש של בני הזוג, גם אם הוא רשום על ידי אחד מבני הזוג, הרי שיש לחלק אותו בין שניהם. הסיבה הייתה, שעד אז היה נהוג לרשום את הרכוש על שם הגבר, ולכן מה שקרה הוא שהאישה יצאה מהנישואים, לרוב, ללא רכוש. לעומת זאת, אחרי חקיקת החוק, נקבע שגם אם הרכוש לא רשום על שמה, עדיין יש לה חלק בו ולכן היא זכאית לחמישים אחזו ממנו.

גירושין ודיני משפחה

הנושא של גירושין ודיני משפחה גם מקנה פרק חשוב מאוד בכל מקשור לדיני גירושין ילדים, כלומר כיצד יש להתייחס לשאלה של הילדים בעת הגירושין. בין היתר הדין מתייחס לשאלה היכן אמורים להתגורר הילדים (עד גיל 6 היה את חזקת הגיל הרך שקובע שהילד יישאר אצל אימו ולאחר מכן ניתן במידה ושני בני הזוג מגיעים להסדר שהוא יעבור לאב), הסדרי משמרות וראייה של הילדים, מזונות ועוד.

כל הנושאים מוסדרים על מנת שלא ייווצר מצב שאחד הצדדים ינסה שלא לממש את חובתו בעניין או לחילופין שאחד הצדדים ינסה לפעול באופן מנוגד להסדרים שנקבעו, על דעת עצמו. מאחר ובנושא זה מושפעים גם הילדים, הרי שבית המשפט משמש למעשה כנאמן שלהם והוא אחראי לדאוג לאינטרסים של הילדים ולכך שהם יבואו לידי ביטוי בהליך הגירושין.

לסיום, אם אתם מחפשים עורך דין שמתמחה בכל הקשור לגירושין ודיני משפחה, בין היתר בנושא של חלוקת רכוש בגירושין, וכן גירושין ילדים, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרד עורכי דין גבע. אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ולייצג אתכם נאמנה בתהליך. אתם מוזמנים לפנות אלי בטלפון או דרך האתר.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי