גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

מזונות לאישה

המושג מזונות מוכר וידוע לרבים מאתנו. אנחנו מחלקים את הנושא לשניים: אישה וילדים.

כל עוד האישה נשואה, ובמידה ואינה עובדת, היא זכאית לקבל מזונות מבעלה. למעשה, מזונות אישה אמורים לכסות את כלל הוצאותיה – החל מביגוד ומזון, דרך דיור ואחזקה (כולל משכנתא), וכלה בצרכים נוספים (איפור, לימודים, הוצאות רכב ועוד). בעצם, דמי מזונות אישה נועדו לאפשר לה לכלכל את עצמה, בדיוק באותה הרמה כאשר הייתה נשואה.

קביעת גובה מזונות אישה

הגורם אשר ממונה על החלטת גובה המזונות יכול להיות בית המשפט לענייני משפחה. אם הוגשה תביעה ע"י הגבר לבית דין רבני בטרם פנתה האישה לבית המשפט לענייני משפחה, אזי לבית הדין הרבני יש את הסמכות לקבוע. גובה סכום המזונות נקבע הן מצרכי האישה כשחיו ביחד, הן מגובה שכרו של הבעל, והן משווי הרכוש הקיים ופוטנציאל ההשתכרות העתידית של הבעל.

במצבים בהם הבעל מובטל, אזי בית הדין לענייני משפחה או בית הדין הרבני, בוחנים את הכנסותיו בשנה שקדמה להגשת תביעת מזונות אישה. כמו כן, יבחנו את פוטנציאל ההשתכרות שלו, על מנת למנוע מצב שהבעל יחמוק ממחויבותו לתשלום מזונות אישה.

מכרים מתי אישה מאבדת זכויותיה לקבל מזונות אישה

במקרים מסוימים בהם האישה בגדה בבעלה, או עזבה את הבית ללא סיבה אשר נראית לבית הדין הרבני כמוצדקת, היא מוכרזת כאישה מורדת, ועל כן מאבדת את זכויותיה לקבל מזונות אישה. במידה והאישה מציגה לבית הדין סיבה לעזיבת הבית, ואין זה משנה בד"כ מהי הסיבה, היא לא תאבד את זכותה לקבל מזונות אישה .

יש לציין כי אישה עובדת שמשכורתה מספיקה לה לכיסוי צרכיה, אינה זכאית לקבל תלשום מזונות אישה. אם המשכורת שלה נמוכה מרמת החיים לה היא הורגלה, מחויב הבעל בתשלום הנקרא "השלמת מזונות אישה". הבעל צריך להמשיך ולשלם מזונות אישה עד לרגע הגירושין, או עד שניתן פסק דין לגירושין, פס"ד אשר מחייב את האישה להתגרש מהבעל והיא מסרבת לעשות כן.

משרד עו"ד אילן גבע עומד לשירותכם ונותן מענה מקצועי בכל התחומים הנוגעים לגירושין: מזונות אישה, מזונות ילדים, הסדרי האחריות ההורית (משמורת ילדים), הסדרי השהות של הילדים עם הוריהם (הסדרי ראיה), איזון המשאבים בין בני הזוג וכו'. המשרד מלווה באופן אישי כל לקוח ודואג למתן מענה מידי לכל שאלה והתייעצות. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי