צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    מזונות מהאישה

האם ניתן לקבל מזונות ילדים מהאישה?
עד לא מזמן, כאשר זוג התגרש, העול של מזונות הילדים נפל אוטומטית ובאופן בלעדי, על הגבר במשפחה. זה היה נכון עד יולי 2017, אז, ביהמ"ש העליון קיבל החלטה שחוללה מהפכה בכל הקשור לתשלומי מזונות הילדים וחוקי המשחק שונו.

הלכה למעשה, יכולים להיות מקרים בהם הנטל יחולק בין שני בני הזוג ואפילו מקרים בהם האם תשלם מזונות ילדים לאב, וזאת כאשר גובה הכנסותיה של האם גבוה מגובה הכנסותיו של האב ו/או כאשר זמני השהות של הילדים אצל הצדדים הם כאלו שהילדים נמצאים אצל האב יותר מאשר הם נמצאים אצל האם.

 
 

כשבית המשפט ניגש לבחון את גובה דמי המזונות, הוא בוחן כמה גורמים.
העיקריים שבהם הם:
  • גילאי הילדים.
  • גובה שכרם של שני ההורים.
  • זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מהצדדים.
פועל יוצא משיקולים אלו, במקרים בהם האם מרויחה יותר מהאב, וזמני השהות של הילדים אצל ההורים הם שיוויוניים או אפילו נוטים לטובת האב יתכנו מצבים בהם האם תשלם לאב מזונות ילדים. הדבר יהיה נכון גם לגבי הסכמים ופסקי דין ישנים הנוגעים למזונות ילדים, ובלבד שקיים שינוי נסיבות מהותי הפותח בפניכם את דלתות בית המשפט.

לפני שאתם מקבלים החלטות גורליות לעתידכם ועתיד ילדיכם, ובפרט בנוגע למזונות ילדים, חשוב להתייעץ עם עורך דין שעוסק בתחום דיני המשפחה, הגירושין ובפרט מזונות הילדים, כדי שתהיו בטוחים שאתם מקבלים את המידע הדרוש. רק ככה תוכלו להגיע להחלטות הנכונות ולהסדר הטוב ביותר עבורכם, וחשוב יותר, עבור ילדיכם. 


משרד עו"ד אילן גבע עומד לשירותכם ונותן מענה מקצועי בכל התחומים הנוגעים לגירושין: מזונות אישה, מזונות ילדים, הסדרי האחריות ההורית (משמורת ילדים), הסדרי השהות של הילדים עם הוריהם (הסדרי ראיה), איזון המשאבים בין בני הזוג וכו'. המשרד מלווה באופן אישי כל לקוח ודואג למתן מענה מידי לכל שאלה והתייעצות. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

 
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם