צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    מזונות מהבעל

על פי החוק על הבעל לשלם מזונות במטרה לשמור על איכות חיי הילדים כפי שהיו לפני שההורים התגרשו, מאחר ואין זו אשמתם שההורים בחרו לנקוט בקו זה. התשלום מתבצע על פי כמות הילדים, ככל שעולים בכמות הילדים, הרי שהאחוז של האבא בתשלומים עולה, כמו כן יש להתייחס לשאלה באיזה גיל הילד. מבחינת רמת הצרכים שלו, הרי שעד גיל מסוים מדובר על תשלום מלא, לאחר מכן מדובר על חמישים אחוז ועם הזמן זה יורד לדברים בסיסיים מאוד. בעיקרון מזונות מהבעל כוללים תשלום שכר דירה, הוצאות מחייה, מזון, חינוך וכן הוצאות מיוחדות (חוגים, טיולים וכדומה). כאמור עם השנים, ככל שהילד גדל זה משתנה.

יש לציין, שבמהלך השנים חלו שינויים בנושא, בין היתר, אנחנו יכולים לראות דרישה הולכת וגוברת של גברים ליצור יותר שוויון בכל הקשור לתשלום המזונות, מאחר וכיום נשים מרוויחות יותר מאשר בעבר ובמקרים רבים הן מרוויחות גם יותר מהגבר. צריך לזכור, שהגבר עצמו, צריך לכלכל גם את ילדיו וגם את עצמו, ולעיתים מדובר על נטל כלכלי כבד, לכן עולה הדרישה שהחלוקה בין הגבר לאישה תהיה שוויונית יותר.

יש לציין, שהרבה פעמים יש קשר בין תביעת משמורת לדרישת מזונות מהבעל, מאחר והמקום בו גר הילד, משפיע גם הוא על שאלת המזונות ומי אחראי עליהם.

אם אתם רוצים לדעת עוד בנושא, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרד עורכי דין גבע מומחה בדיני משפחה עורך דין מנוסה שמייצג גברים ונשים כאחד. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
מזונות לילדים
אחת הנקודות הבולטות והחשובות ביותר בכל תיק גירושין מתייחס לשאלת המזונות שהאישה והילדים אמורים לקבל מהבעל. שאלה זו ביחד תביעת משמורת על הילדים, עומדות בדרך כלל במרכז כל תהליך גירושין בין בני זוג שמבקשים לפרק את נישואיהם.

שאלת מזונות מהבעל היא משמעותית מאחר והיא הדרך בעזרתה יכולה האישה לכלכל את עצמה וכן את ילדיה. הרעיון הוא מאוד פשוט, מאחר והנחת היסוד היא שאם בני הזוג לא היו מפרקים את התא המשפחתי הרי שהגבר היה עוזר לפרנס את המשפחה וייתכן שמשכורתו היתה היחידה או העיקרית בבית, הרי שגם במצב בו הם בוחרים להתגרש ולא לחיות ביחד, עליהם לעזור בפרנסת המשפחה. זו הסיבה שבכל תיק שמתעסק בדיני משפחה עורך דין ידרוש מזונות מהבעל כפי שקובע החוק.
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם