גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

מזונות לילדים

כל ילד זכאי במזונות

כידוע, כל ילד זכאי למזונות מהוריו, וכן גם במידה וההורים אינם נשואים זה לזה. במקרה בו אבי הילד נשוי לאישה אחרת שאיננה אמו, וגם במקרה בו האב אינו יודע על קיומו, חלה החובה למתן מזונות לילדים. הגורם אשר מוסמך לדון בענייני מזונות ילדים בארץ הוא בית הדין לענייני משפחה, אלא אם ההורים הביעו הסכמתם שבית הדין הרבני יפסוק בענייני מזונות ילדים.

קביעת גובה מזונות ילדים

לרוב, נקבע גובה המזונות על פי צרכיו של הילד ועל פי היכולות של הוריו. כאשר מדובר בילדים בהם שני הוריהם יהודיים, חל עליהם הדין העברי לפיו, האב הוא זה שנושא בצרכים ההכרחיים. קרי: תשלום ההוצאות ההכרחיות (מזון, ביגוד והנעלה, חלק מהוצאות החינוך וחלק מהוצאות הדיור) של הילדים בהגיעם לגיל 15.

במקרים בהם מדובר בילדים בין הגילאים 15-18, החיוב במתן תשלום מזונות לילדים חל על שני ההורים בהתאם לרמת הכנסותיהם. לתביעת המזונות שמוגשת לבית דין לענייני משפחה, חובה לצרף טופס הנקרא טופס הוצאת פרטים בתביעת מזונות. לטופס זה יש לצרף את תלושי המשכורת של השנה האחרונה, וכן לפרט את כל הנכסים וההתחייבויות הקיימים (רכב, גודל דירה ועוד).

במקרים בהם משכורת האב לאחר הניכויים נמוכה, בית המשפט בודק מהו גובה המשכורת בניכוי תשלומי חובה בלבד (מס הכנסה וביטוח לאומי), בלי לקחת בחשבון תשלומי פנסיה, חסכונות, קופות גמל ועוד.

עד איזה גיל משלמים מזונות?

מזונות ילדים ניתנים עד הגיע הילד לגיל 18. בנוסף, לבית המשפט לענייני משפחה ניתנת הזכות לחייב את האב בתשלום מזונות ילדים מעל גיל 18 (בזמן שירות צבאי ולימודים גבוהים), כאשר גובה התשלום במצב זה עומד על כשליש מסכום המזונות הכולל ששולם עד כה.

משרד עו"ד אילן גבע עומד לשירותכם ונותן מענה מקצועי בכל התחומים הנוגעים לגירושין: מזונות אישה, מזונות ילדים, הסדרי האחריות ההורית (משמורת ילדים), הסדרי השהות של הילדים עם הוריהם (הסדרי ראיה), איזון המשאבים בין בני הזוג וכו'. המשרד מלווה באופן אישי כל לקוח ודואג למתן מענה מידי לכל שאלה והתייעצות. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי