צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    משמורת ילדים

קביעת האחריות ההורית (משמורת הילדים)
במצבים בהם אין הסכמה בין בני הזוג בנושא האחריות ההורית על הילדים, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, מוסמך לקבוע מי יהיה ההורה האחראי בהתאם לערכאה אליה הוגשה התביעה הראשונה. למעשה, ההורה האחראי על הילדים נקבע על פי רוב בהתאם למה שהכי טוב לילדים ובהתאם להמלצות של עובדת סוציאלית אשר מונתה ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. העובדת הסוציאלית תמלא תסקיר סעד ובו המלצה אצל מי מההורים תהיה המשמורת ואילו הסדרי ראייה יקבעו.

במצבים קיצוניים בהם אין הסכמה לקביעות תסקיר הסעד, או אם בית המשפט סבור שיש בכך צורך, ממנים מומחה מטעם בית המשפט כדי לערוך בדיקת מסוגלות הורית, אשר בסופו של דבר היא זאת שתקבע את טובת הילדים.  

כאשר קובעים מי יהיה ההורה האחראי על הילדים, נקבעים גם הסדרי שהות של הילדים אצל ההורה השני (הסדרי ראיה). הסדרי השהות הנם תקופות הזמן המוגדרות והקבועות בהן הילדים ישהו אצל ההורה השני. הסדרי השהות נקבעים או בהסכמה בין ההורים או על פי החלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

המצב האידיאלי הוא שבני הזוג יסכימו בינם לבין עצמם על האחריות ההורית על הילדים והסדרי השהות. ועדיין, אחרי ההסכמה ביניהם עליהם לקבל את אישור בית המשפט לכך. האישור יינתן אך ורק לאחר שבית המשפט ישתכנע כי הסדרי האחריות ההורית והשהות היא לטובת הילדים.

משרד
עו"ד אילן גבע עומד לשירותכם ונותן מענה מקצועי בכל התחומים הנוגעים לגירושין: מזונות אישה, מזונות ילדים, הסדרי האחריות ההורית (משמורת ילדים), אפוטרופסות, הסדרי השהות של הילדים עם הוריהם (הסדרי ראיה), איזון המשאבים בין בני הזוג וכו'. המשרד מלווה באופן אישי כל לקוח ודואג למתן מענה מידי לכל שאלה והתייעצות. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים

מוזמנים לקרוא בנוסף:
עו"ד משמורת
מהי אחריות הורית?
אחריות הורית משמעה הדאגה לצרכיו היום-יומיים והמיידיים של הקטין הכוללים: לינה, אוכל, בריאות, חינוך ועוד. ההורה האחראי הוא ההורה אצלו הקטין מתגורר דרך קבע ברוב ימי השבוע . יודגש כי ההורה האחראי אינו האפוטרופוס היחידי. גם לאחר הגירושין, שני ההורים נותרים אפוטרופוסים של ילדיהם, ואין זה משנה בחזקת מי הם נשארים. שני ההורים מקבלים מעמד זהה בקבלת ההחלטות המהותיות בנוגע לילדים הכוללים חינוכם ובריאותם ועוד.
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם