גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

עו"ד משמורת

קביעת האחריות ההורית (משמורת הילדים)

במצבים בהם אין הסכמה בין בני הזוג בנושא האחריות ההורית על הילדים, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, מוסמך לקבוע מי יהיה ההורה האחראי בהתאם לערכאה אליה הוגשה התביעה הראשונה. למעשה, ההורה האחראי על הילדים נקבע על פי רוב בהתאם למה שהכי טוב לילדים ובהתאם להמלצות של עובדת סוציאלית אשר מונתה ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. העובדת הסוציאלית תמלא תסקיר סעד ובו המלצה אצל מי מההורים תהיה המשמורת ואילו הסדרי ראייה יקבעו.

במצבים קיצוניים בהם אין הסכמה לקביעות תסקיר הסעד, או אם בית המשפט סבור שיש בכך צורך, ממנים מומחה מטעם בית המשפט כדי לערוך בדיקת מסוגלות הורית, אשר בסופו של דבר היא זאת שתקבע את טובת הילדים.

מי יהיה ההורה האחראי על הילדים?

כאשר קובעים מי יהיה ההורה האחראי על הילדים, נקבעים גם הסדרי שהות של הילדים אצל ההורה השני (הסדרי ראיה). הסדרי השהות הנם תקופות הזמן המוגדרות והקבועות בהן הילדים ישהו אצל ההורה השני. הסדרי השהות נקבעים או בהסכמה בין ההורים או על פי החלטת בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

המצב האידיאלי הוא שבני הזוג יסכימו בינם לבין עצמם על האחריות ההורית על הילדים והסדרי השהות. ועדיין, אחרי ההסכמה ביניהם עליהם לקבל את אישור בית המשפט לכך. האישור יינתן אך ורק לאחר שבית המשפט ישתכנע כי הסדרי האחריות ההורית והשהות היא לטובת הילדים.

משרד עו"ד אילן גבע עומד לשירותכם ונותן מענה מקצועי בכל התחומים הנוגעים לגירושין: מזונות אישה, מזונות ילדים, הסדרי האחריות ההורית (משמורת ילדים), אפוטרופסות, הסדרי השהות של הילדים עם הוריהם (הסדרי ראיה), איזון המשאבים בין בני הזוג וכו'. המשרד מלווה באופן אישי כל לקוח ודואג למתן מענה מידי לכל שאלה והתייעצות. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי