גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

עו"ד צוואות וירושות

למה דיני צוואות וירושות מסובכים מכולם?

מבין כל הדינים במשפט שעוסקים בפרט, נדמה שדיני צוואות וירושות הם המסובכים מכולם, ההסבר הוא שכאן מדובר על דינים שמתעסקים באדם שאיננו עוד בחיים ולכן הרבה פעמים צריך לפרש את רצונו מבלי שאפשר לשאול אותו במפורש במה הוא מעוניין.

עו"ד צוואות וירושות אשר מתעסק בכל הקשור לדיני צוואות וירושות, נאלץ לא פעם לבקש הוצאת צו צוואה או מניעה לצו כזה וכן צווים אחרים שעוסקים בתחום מתוך טענה של בן משפחה או אדם קרוב אחר, שהצוואה אשר השאיר אחריו המת איננה אמיתית ואיננה מציגה את רצונו האמיתי. כמובן שעליו לבסס זאת על פי הוכחות אמיתיות, מסמכים, הקלטות או כל דבר אחר. אחרת מדובר במשאלת לב במקרה הטוב של הטוען או בטענה שקרית מצידו.

בניגוד למצב רגיל, בו בדרך כלל ניתן לברר ולשאול את הגורם בו עוסקים, הרי שבדיני צוואות וירושות, כל מה שמתבססים עליו זו הצוואה עצמה. אין בסיס אחר עליו ניתן להתבסס.

מה לעשות במכרים עם אין צוואה?

במקרה של הוצאת צו צוואה, צו ירושה, הרי שהנפטר לא השאיר אחריו דבר, כלומר הוא לא השאיר צוואה ואז דיני צוואות וירושות מאפשרים לקרובי משפחתו, בן או בת זוגתו, ילדיו, נכדיו, להגיש בקשה להוצאה כזה, במטרה שיהיה ניתן לחלק את הירושה שלו ביניהם.

אז יהיה ניתן לבדוק האם הוא השאיר אחריו צוואה והאם היא קבעה דין מסוים לגבי רכושו, במידה ולא אז צו הצוואה יהיה בפועל, זאת רק לאחר שיפורסם בעיתון בקשה לקבלת צו כזה, כך שכל מי שמעוניין להגיע התנגדות לצו יוכל לעשות זאת. במידה ולא תירשם התנגדות כזו, אז הירושה תחולק בין הצאצאים וכן בן או בת הזוג.

עו"ד צוואות וירושות מתעסק רבות בהוצאת צו צוואה וכן במימוש צוואות כתובות, בין היתר צוואות שנכתבו ונשמרו אצלו ולעיתים גם צוואות שאין לו קשר אליהן, למשל במקרה והוגשה בקשה למימוש צוואה ויש התנגדות כלפיה. חשוב לומר, שכל עניין דיני צוואות וירושות נועד בשביל לבצע העברה מסודרת של רכוש וכספים מהנפטר אל יורשיו החוקיים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על דיני צוואות וירושות אתם מוזמנים לפנות אלי, משרד עורכי דין גבע. אנו מתעסקים בתחומים נוספים כמו תחום הגירושין וכן בתחום הפלילי. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. צוות המשרד ישמח לשמוע מכם בהקדם.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי