גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

מס ירושה

האם יש להטיל מס ירושה?

בשנים האחרונות, מתנהל ויכוח בישראל האם יש להטיל מס ירושה, מס זה מושתת על הרעיון שאדם אשר התעשר, הרוויח כסף, לא יכול להעביר את כל כספו ורכושו לילדיו מבלי שהם יצטרכו לשלם מס על כך.

הרעיון הוא, שאם יושתת מס כזה, הרי שהאדם שנפטר, יעדיף למכור את החברות השונות (במידה ויש לו) לגורמים אחרים ובכך לפתוח את השוק מאשר שילדיו יצטרכו לשלם מס על החזקתן, וכן מדובר במס חברתי מאוד, שכן ילדים להורים עשירים יצטרכו לשלם, להחזיר לחברה על כך שהם קיבלו סכום כסף עצום (ובוודאי גם נכסים וחברות) מבלי שהם עבדו בשביל זה. כך הסיכוי ליצור שוויון חברתי יעלה.

אך, יש לציין שעבור מרבית האנשים הוויכוח הזה לא בהכרח חשוב, שכן דיני ירושה מתעסקים, לרוב, בירושות רגילות, סטנדרטיות, כאלה שקשורות לרכוש וכסף בסיסי שמחזיק כל אחד מאיתנו ומחליט להעביר לצאצאיו אחרי לכתו. לשם כך, אנחנו פונים אל עורכי דין ירושה בשביל להשאיר צוואה כתובה ומסודרת שתסדיר בצורה פשוטה את האופן בו אנחנו בוחרים לחלק את נכסינו וכספנו.

דיני ירושה קובעים את הסדרים בצוואה וירושה

דיני ירושות קובעים למעשה הסדרים, כיצד כותבים צוואה, כמה עדים צריכים להיות לה, מה קורה במקרה ומחליטים לשנות אותה, מתי היא נפתחת, איך מגישים ערר על צוואה, איך מחלקים את הרכוש ועוד. עורכי דין ירושה מתעסקים במסגרת דיני ירושות גם במצבים בהם יש ירושה אך אין צוואה, למשל כשהנפטר מחליט לא להשאיר אחריו ירושה מסיבותיו שלו או במקרה של מוות פתאומי בטרם מספיקים לכתוב צוואה.

חשוב להבהיר הצוואה היא מסמך משפטי תקף, בתנאי שהיא אמיתית, אותנטית ונכתבה על פי כללים עם עדות, בלי לחץ חיצוני ובצלילות דעת. במקרה והצוואה לא נכתבה כך ואכן מתגלה שהיא זויפה בצורה מסוימת, הרי שהיא כבר לא רלוונטית ולא ניתן לערוך בה שימוש.

עורכי דין ירושה, כפי שניתן להבין, יכולים לייצג הן את הנפטר במסגרת הדיון או את אחד הצדדים המבקשים לקיים את הצוואה או למנוע אותה.

אם אתם מחפשים עורך דין שמתמחים בדיני ירושה, זה הזמן לפנות אלינו, משרד עורכי דין גבע אנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל דיון על צוואות וירושות. כל מה שעליכם לעשות זה לפנות בטלפון ונעמוד לרשותכם מיד. הצוות במשרד ישמח לעזור לכם בכל עניין ובכל נושא על פי הצורך. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונקבע ביחד פגישה במועד שתתאים לכם.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי