גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

צו צוואה

איך צוואה גורמת למשפחה?

לא פעם אנחנו קוראים בעיתון על משפחות, בעיקר משפחות עשירות, אשר מתקוטטות בתוכן על קיום צוואה על פי דרישת הנפטר. לא פעם מקרים שכאלה יכולים לקרוע את המשפחה לגזרים מבפנים ולהביא אף לירידתה מנכסיה ולאבד את כל כספה בדיון משפטי ארוך ומפותל.

עורך דין צוואות מנוסה ידע לספר לכל מי שיפנה אליו, שהרעיון של כתיבת צוואה הוא מהותי לא רק בשביל לסדר את הילדים או את בן או בת הזוג אחרי לכתנו, אלא בעיקר בשביל ליצור סדר ברור, סדר שימנע את פירוק המשפחה.

לכן, גם כתיבת צוואה היא דבר מאוד רגיש, מספיק שנשאיר גורם מסוים בחוץ ואנחנו עלולים ליצור בעיה, אשר אומנם בני המשפחה יצטרכו להתמודד איתה אך היא עלולה לקרוע אותם ולהביא בכך אסון נוסף על המשפחה.

מה הרעיון של צו צוואה?

על מנת שצוואה תצא לפועל יש להוציא צו קיום צוואה, זהו צו שיוציא הרשם לענייני ירושה והוא מקנה בכך לצוואה תוקף משפטי. הרעיון של צו צוואה הוא להפוך את הבקשה של הנפטר להחלטה משפטית שיש לקיים. את הבקשה להפעלת הצו מגישים היורשים שמוזכרים בצו או גורמים אחרים שמעוניינים בכל. כל צו צוואה חייב להיות מפורסם בעיתון על מנת שאם יש מי שמתנגד לכך הוא יכול להגיש התנגדות לבית המשפט לקיום צו צוואה.

חשוב להבהיר, צו קיום צוואה יהיה תקף רק למה שנכלל בצוואה, כל מה שאיננו נכלל בצוואה יחולק על פי דין באמצעות צו ירושה שיוצא בנפרד. לכן רצוי מאוד כשפונים אל עורך דין צוואות לקבוע מראש ובצורה מסודרת, כיצד לחלק את כל הרכוש והכסף ולא להשאיר קצוות פתוחים.

נקודה נוספת אשר יש לציין היא, צו קיום צוואה איננו מתיישן. בניגוד לעבירות ובדומי לפסקי דין, הרי שהוא תקף כל העת, ובמידה ולא ניתן לממש אותו מיד הרי שיש לממש אותו במועד מאוחר יותר.

כפי שאנחנו יכולים לראות מדובר על עניין מאוד מאוד רגיש, הן למי שכותב צוואה והן ליורשים שמתעסקים בזה לאחר מותו. לכן חשוב להיעזר באיש מקצוע בדמות עורך דין צוואות שמתמחה בכך.

אם אתם רוצים לדעת עוד על צו צוואה ואתם זקוקים לעורך דין צוואות, זה הזמן לפנות אלינו, משרד עורכי דין גבע. אנו מתמחים בדיני צוואות, ירושות וכן בתחומים אחרים כמו משפט פלילי וגירושים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם ואשמח לעמוד לרשותכם.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי