צרו קשר עוד היום בטלפון
072-33-80-969

או מלאו פרטיכם
ונחזור אליכם בהקדם:

    רישום ירושה

הרעיון של צו קיום ירושה בא להסדיר מצבים בהם אנשים אשר נפטרו לא השאירו אחריהם צוואה אך יש להם רכוש וכספים וצריך לבחון כיצד מחלקים אותם. צו  קיום ירושה לא עוסק בעצם העיזבון שנשאר, כלומר בנכסים או בכספים אלא אך ורק בגורמים שאמורים לקבל אותם ועל פי איזו חלוקה. 

ניתן לחלק את הנושא לשניים. יש גורמים אשר מסדירים את חלוקת הירושה באמצעות צוואה מסודרת, אשר נכתבת בנוכחות עדים ומוסדרת אצל עורך דין לענייני צוואות.

לעומת זאת יש מי שלא עושה כך, אם זה בגלל שהוא מעדיף שלא לגרום לריבים ומלחמות בתוך המשפחה, אם זה בגלל שהוא לא הספיק (נניח במקרה של מוות פתאומי) ויש אפילו מקרים בהם אנשים מוותרים על האופציה הזאת מסיבות של עין הרע. לא משנה מה הסיבה, הרי שאחרי לכתם יש צורך להסדיר את העניין, כלומר כיצד יחולק הרכוש, לשם כך יש להוציא צו קיום ירושה. 

הוצאת ירושה מתבצעת אצל הרשם לענייני ירושה מטעם המדינה, כל אחד שיש לו עניין בעיזבון כיורש או כנושה של היורש, יכול לגשת לרשם ולבדוק את הצו. הצו עצמו קובע כיצד יחלוק הרכוש והכסף, בהתאם לכלל שהיורשים הראשונים הם בן או בת הזוג (חמישים אחוז) והשאר יתחלק בין הצאצאים.

במידה ואחד הצאצאים מסרב, מסיבה כזו או אחרת, לקיום הצו כפי שהוא, ניתן להגיש ערעור על עצם קיום הצו. חשוב להבהיר, אחרי שמגישים צו קיום ירושה, חובה לפרסם זאת בעיתונות המקומית על מנת לאפשר להגיש התנגדויות תוך 14 יום לקיום הצו. 

לאחר מכן, במידה ולא הוגשו התנגדויות אז יתבצע רישום ירושה, על מנת שחלוקת העיזבון תתבצע בצורה מסודרת ויהיה ברור מי קיבל מה. זה בא להסדיר שאלות כמו חלוקה של כספים ורכוש ובפרט נושאים סבוכים כמו חלוקת דירה או נכסים אחרים וכן חלוקת עסקים, כך ברור לכל מי קיבל את הירושה ומי אחראי עליה מהרגע בו צו קיום ירושה התקבל.
 
אם אתם רוצים לדעת עוד על רישום ירושה או על צו קיום ירושה, זה הזמן לפנות אלינו, משרד עורכי דין גבע. נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל נושא ועניין. אנו מתמחים הן בדיני צוואות וירושות וכן בתחומים משפטיים נוספים. אתם יכולים ליצור איתנו קשר בטלפון וכן במייל, ותוך זמן קצר נקבע פגישה במהלכה נשמח מאוד לעזור לכם. 

מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
עו"ד אילן גבע   |   072-3380969   |   ilan.geva.adv@gmail.com
arrow-left6, arrow-left, left, previous
צרו קשר עוד היום בטלפון 072-33-80-969
או מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם