גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

שינוי צוואה

איך משנים צוואה?

אחת השאלות המשפטיות המסובכות בנושא של צוואות הוא האם ומתי נעשה שינוי צוואה על ידי מי שכתב אותה. זו שאלה סבוכה שלא פעם עולה במסגרת דיונים שעוסקים בבקשה לקיום או למניעת קיום של צוואה מסוימת.

לפני שנסביר מדוע שאלה זו סבוכה, נסביר כיצד מתנהל הליך כתיבת צוואה וכן שינוי צוואה. כשאנחנו מחליטים לכתוב צוואה ובה הסדרים ברורים כיצד לחלק את הרכוש והכסף שברשותנו אחרי לכתנו מהעולם, אז אנחנו צריכים לכתוב את צוואה בפני עדים, שניים במספר, שניהם אמורים להיות אנשים שאינם נכללים בצוואה בשום צורה שהיא, על מנת שלא יווצר מצב ולו של מראית עין שהם לחצו עלינו להכניס אותם לצוואה. את המסמך אנחנו כותבים ושומרים אצל עורכי דין צוואות על פי החלטתנו.

האם ברצונך לשנות צוואה, מה לעשות?

לימים אם נרצה לשנות את הצוואה, הרי שעלינו לציין שהצוואה שונתה על ידנו, בדעה צלולה וללא לחץ חיצוני. השינוי גם יציג את המסמך הישן וכן את המסמך החדש עם תאריכים ברורים ועדים, בשביל שיהיה ניתן להוכיח שאכן הצוואה שונתה על ידנו מרצון. כך אחרי מותנו, אם הצוואה תגיע לבית המשפט, יהיה ניתן להראות שאכן הצוואה שונתה כחוק. בית המשפט יתייחס כמובן לצוואה האחרונה שכתבנו.

מדוע שאלת שינוי צוואה היא שאלה סבוכה? כי תמיד עולה השאלה, מתי בוצע השינוי ומדוע. לרוב השינוי מתבצע כשנכנס גורם חדש למשוואה, זה יכול להיות מקרה פשוט בו ילד או נכד חדשים נכנסים לתמונה ואז צריך להכניס אותם לתוך המשוואה, אך זה יכול להיות גם מקרה יותר מסובך ובעייתי, למשל, כשמחליטים להכניס בן או בת זוג חדשים במקום הישנים, ואז עולה השאלה מתי הם נכנסו לתמונה, האם הנפטר היה במצב של צלילות הדעת כשהצוואה שונתה.

לא פעם התגלה שאנשים צעירים חברו לאנשים מבוגרים בידיעה ברורה שהם הולכים למות בשביל שהם יכניסו אותם לצוואה, דבר שעורר אי נוחות קשה בקרב ילדיהם והליך משפטי מסובך לאחר מכן. זו הסיבה, בין היתר, שחייבים לבצע כתיבת צוואה בפני עדים.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי