גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

תלונות שווא

מהי תלונת שווא?

לא פעם אנחנו שומעים על מקרים בהם מיוחסים לאדם מעשים אותם לא ביצע מעולם. מעבר לתחושה הלא נעימה המתלווה לכך, יש כמובן גם מה לעשות בהיבט המשפטי. משרד עורכי דין גבע מטפלים בעיקר בתלונות שווא במסגרת הליך גירושין, ומגדירים תלונת שווא כתלונה שקרית, אשר מייחסת לבן/בת הזוג מעשים שאינם נעשו על ידיו מעולם, או שהתלונה בדבר מעשיו הוצאה מההקשר, או שהתלונה אינה מדויקת ומוגזמת.

המטרות בגללן בן/בת המצויים בהליך גירושין, יתלוננו תלונת שווא הנן רבות ומגוונות. החל מניסיון לשפר עמדות בנוגע לרכוש משותף, ניסיון לנתק את הילדים מההורה השני, גירוש מהבית, וכלה בנקמה גרידא נגד בן/ת הזוג נגדו הוגשה התלונה, כל אלו יכולים להוות בסיס לתלונת שווא.

לעיתים, נבחין במצבים בהם הקורבן עלול להפוך בקלות ובמהירות לחשוד. זאת תופעה שעלולה לקרות כתוצאה ממהירות הגשת התלונה במשטרה: נוצרת מעין תחרות של מי יגיש תלונה ראשון! במקרה כזה, מי שאמור להיות מועמד לדין, הופך לכאורה לקורבן והקורבן לנאשם.

כיצד מגעים למצב קורבן לתלונת שווא?

כל אחד יכול להיות קורבן לתלונת שווא. למעשה, רוב קורבנות תלונות השווא הם אזרחים שומרי חוק, אנשים נורמטיביים שלא ביצעו עבירות משום סוג. לפיכך, כדי למנוע מאותם קורבנות להגיע למצב של כתב אישום מהמשטרה ורישום פלילי מיותר, כדאי ורצוי לפנות למשרד עורכי דין המתמחים בנושאים מסוג זה, ויכולים ללוות ולייעץ משפטית.

מה לעשות אם בכל זאת הוגשה תלונה במשטרה או שאתם חוששים שעומדת להיות מוגשת נגדכם תלונה במשטרה?

  • הקלטה – אנחנו ממליצים להצטייד במכשיר הקלטה או צילום כדי להיות מוכנים לכל פרובוקציה שמטרתה הגשת תלונה במשטרה. ההקלטה תוכל לשמש אתכם כראיה בבית המשפט.
  • איסוף ראיות – כל מידע שיש ברשותכם היכול לתמוך או לאשש את גרסתכם – הוא חשוב ויעיל. ע"י כך תוכלו לבסס מניע ביחס להגשת תלונת השווא. אנחנו ממליצים לשמור גם הודעות סמס בעלות תוכן פוגעני, בעלי מסרים איומים וכן הלאה.
  • קור רוח – אנחנו ממליצים לשמור על קור רוח, למסור עדות שקולה ועניינית במשטרה, יש לדווח כי התלונה היא שקרית. מומלץ כמובן להיוועץ במשרד עורכי דין אשר מטפל בתלונות שווא ומבין כיצד יש לגשת לנושא.

עו"ד אילן גבע שם למטרה לטפל בנושא תלונות השווא בתיקי גירושין, ומלווים את הלקוח/ה גם בערעורים לערכאות הגבוהות מתוך אמונה כי יש לעקור מן השורש תופעה נפסדת זו של תלונות שווא במהלך גירושין. עו"ד אילן גבע פועל עבורכם באופן מסור ומקצועי לאורך כל הדרך וזמין לכל שאלה, בקשה, התייעצות, ומתן חוות דעת משפטית מקדימה לפני קבלת התיק עצמו, מתוך אמונה והבנה שטיפול אישי וייחודי היא המפתח להצלחה משפטית.

גם כשמתגרשים – שומרים על אחדות המשפחה השאר פרטים ונחזור אליך לעזרה

חברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי